תכניות עמיתי מחקר ומענקי נסיעה הפתוחים עבור חוקרים וסטודנטים

תכנית עמיתי מחקר ישראל- בריטניה

התכנית תאפשר לחוקרים בתחילת דרכם (דוקטורנטים ובוגרי לימודי רפואה/מתמחים) בבריטניה וישראל המעוניינים לערוך ביקורי מחקר או התמחות קלינית לתקופה של שישה חודשים לכל היותר.

מלגת GROWTH ישראל-בריטניה-פלסטין

התכנית מיועדת לבוגרי תואר שני מצטיינים מאוניברסיטאות פלסטיניות.התכנית תאפשר מימון מלא עבור PhD  באוניברסיטה ישראלית לפי בחירתם.

מלגת בלוונטיק לפוסט-דוקטורט באוניברסיטת קיימברידג' 

המועצה הבריטית בישראל מזמינה דוקטורנטים ובעלי תואר דוקטור, המצטיינים בתחומי מדעי החיים, מדעים מדוייקים והנדסה, להגיש מועמדותם למלגת בלווטניק לפוסט-דוקטורט באוניברסיטת קיימברידג'.

הגשת מועמדות לשנת 2017-2018 סגורה כעת.

תכנית העמיתים הבינלאומית ע"ש ניוטון  (כל אוניברסיטה)

התוכנית מיועדת לחוקרים מכל מדינה שמעוניינים לבצע מחקר פוסט-דוקטורט בבריטניה. תוכניות העמיתים הן בנות שנתיים ופתוחות למגוון רחב של מחקרים בתחומים של מדעי הטבע, מדעי החברה, הנדסה ומדעי הרוח.

תכנית העמיתים של קרן רוטשילד  (כל אוניברסיטה)

 תכנית העמיתים פתוחה לחוקרים ממדעי הטבע, מדעי החיים, מדעים מדויקים, הנדסה, מדעי הרוח ומדעי החברה. המענק מיועד לשנה אחת של מחקר פוסט-דוקטורט בחו"ל, אך הזוכים בו יוכלו לבחור אם לפרוס אותו על פני שנתיים.

תכנית השותפות והניידות הבינלאומית של האקדמיה הבריטית (British Academy)

התכנית פתוחה לחוקרים מכל תחום במדעי החיים או מדעי החברה. המענקים המוצעים יהיו בגובה של 10,00 ליש"ט לשנה לכל היותר,לשנה או לשלוש שנים .

תוכנית המחקר ע"ש דניאל טרנברג בריטניה (כל אוניברסיטה)

התכנית מאפשרת לחוקרים מהמזרח התיכון שעוסקים בביו-רפואה לבקר במכון מחקר בבריטניה לבחירתם. המענק של תוכנית העמיתים כולל את עלות כרטיס הטיסה וקצבת מחייה לתקופה של עד ארבעה שבועות

תכנית העמיתים ע"ש אטקין לדו-שיח ערבי-ישראלי  (Kings College)

אוניברסיטת קינגס קולג' בלונדון מציעה למנהיגים צעירים מישראל ומהעולם הערבי להיפגש בלונדון לתקופה של עד ארבעה חודשים. מטרתה של תוכנית העמיתים היא לאפשר למנהיגים הצעירים מישראל ומהעולם הערבי לפתח את רעיונותיהם לקידום השלום וההבנה במזרח התיכון. ארבעת החודשים באוניברסיטת קינגס קולג' יוקדשו למחקר, דיונים ודו-שיח בונה בסביבה ניטרלית מבחינה פוליטית.

תכנית העמיתים של מכון וולף (Cambridge University)

תכנית העמיתים של מכון וולף היא תכנית בת חודש או חודשיים,העוסקת בחקר הקשרים הדתיים שבין יהודים, נוצרים ומוסלמים מזווית רב-תחומית. העמיתים יזכו למגורים בחינם בקיימברידג' ולכרטיס טיסה הלוך ושוב לקיימברידג'. 

 

ראו גם