כאן תמצאו מבחר שאלות נפוצות ותשובות בעניין לימודים בבריטניה

כיצד לבחור מבין תכניות הלימוד המוצעות?

באתר שלנו Study UK קיים מידע פרקטי על לימודים בבריטניה. 

כיצד מגישים מועמדות ללימודים במוסדות בריטיים להשכלה גבוהה?

הגשת מועמדות ללימודי תואר ראשון נעשית ברובה דרך פורטל אינטרנטי מרכזי הנקרא The Universities and Colleges Admissions Service – UCAS.

מידע נוסף לרבות מועדי הגשת מועמדות ניתן למצוא באתר ,UCAS וכן באתר שלנו Study UK undergraduate.

הגשת מועמדות לתארים מתקדמים נעשית ישירות מול האוניברסיטה אליה הנכם מעוניינים להתמיין. מידע בנושאי עלות שכר לימוד ותחזוקה, מועדי הגשת מועמדות ובקשות אחרות, וכן דרישות קבלה ניתן למצוא באתר האוניברסיטה. דרישות הקבלה משתנות מתוכנית לתוכנית וממוסד אחד למשנהו, אך הן בדרך כלל כוללות מבחן אנגלית IELTS, גיליון ציונים, מכתבי המלצה והצהרה אישית. תכניות לימודים מסוימות (כגון MBA) דורשות גם מבחן GMAT.

אנו ממליצים לכל המועמדים לתואר ראשון ולתארים מתקדמים להכין כמה שיותר מוקדם את כל החומר הנחוץ להגשת מועמדות, ולהגיש מועמדות מוקדם ככל שמתאפשר מבחינת תאריכים המתפרסמים על ידי האוניברסיטה אליה הנכם מתמיינים.

מידע נוסף לגבי הגשת מועמדות לתארים מתקדמים ניתן למצוא באתר שלנו Study UK postgraduate.

היכן ניתן למצוא מידע על מימון ומלגות לימוד?

כל מוסד להשכלה גבוהה בבריטניה מציע מגוון תכניות למלגות ומימון לימודים ו/או תחזוקה. ניתן למצוא מידע נוסף לגבי הזדמנויות מימון אלו באתר של המוסד להשכלה גבוהה אליו הנכם מתמיינים.

מידע נוסף לגבי אפשרויות מימון נוספות הניתנות לסטודנטים ישראלים ניתן למצוא באתר שלנו.

זאת מוקדם ככל שניתן במסגרת התאריכים הנקובים להגשת בקשות אלו על ידי המוסד המממן. בחלק מהמלגות / תכניות המימון קיימים תאריכים מאוד מוקדמים להגשת הבקשה (נובמבר עבור אוקטובר של השנה העוקבת).

בעוד שמוסדות מימון מסוימים דורשים הצגת מכתב קבלה ללימודים מהאוניברסיטה אליה הנכם מתמיינים, מוסדות מימון אחרים ישקלו את בקשתכם עוד בטרם קיבלתם הצעת לימודים מהמוסד הרלוונטי.

תלמידים לתארים מתקדמים ובתר דוקטורנטים מוזמנים לבדוק אפשרויות מימון ותעסוקה באתר: www.jobs.ac.uk

היכן ניתן למצוא מידע בנושאי ויזת לימודים והגירה?

מידע בנושאי ויזות והגירה בהקשר ללימודים, ובכלל, בבריטניה ניתן למצוא באתר הממשלה הבריטית בעניין אשרות שהייה

כמו-כן, ברוב המוסדות להשכלה גבוהה בבריטניה קיים משרד  לסטודנטים בינלאומיים המסייע למועמדים ביעוץ והכוונה בנושאי ויזת לימודים. לקבלת עזרה נוספת, אנו ממליצים שתצרו קשר עם המשרד הרלוונטי במוסד אליו התקבלתם ובו בכוונתכם ללמוד.

האם עלי להיבחן במבחן אנגלית כגון IELTS?

באופן כללי, עליך להוכיח שהאנגלית שלך ברמה מספקת ללימודים גבוהים בבריטניה.

אוניברסיטאות שונות באנגליה מכירות במבחני אנגלית שונים. עליך לברר עם האוניברסיטה אליה הנך נרשם מה עליך להציג על מנת להוכיח את רמת האנגלית שלך ובאילו מבחני אנגלית היא מכירה. 

אחד המבחנים המוכרים על ידי הרוב המוחלט של האוניברסיטאות הינו המבחן המוצע על ידינו: International English Language Testing System – IELTS. מבחן זה מוכר ברחבי העולם למטרות לימודים והגירה.

מידע נוסף על מבחן ה IELTS ניתן למצוא באתר IELTS שלנו.

לצערנו אין באפשרותנו להציע שירותי יעוץ אישיים עבור לימודים בבריטניה.

אנו ממליצים לבקר באתר האינטרנט הגלובלי שלנו Study UK ובו מידע נרחב (באנגלית) על לימודים באנגליה.

בקישורים להלן ניתן למצוא מידע נוסף בנושאים הבאים:

באתר UK Council for International Student  Affairs – UKCISA ניתן למצוא מידע נרחב נוסף עבור סטודנטים בינלאומיים.

תניית פטור: המידע לעיל ניתן כמידע כללי בלבד כנקודת התחלה ובשום צורה אינו מחליף כל חוק או תקנה של המוסד הרלוונטי. הטקסט נכתב בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד אך מיועד לשני המינים.