Students in a class
Students in a class

אתר Study UK כולל כלי חיפוש המונה 3,000 מלגות ללימודים בבריטניה. קראו עוד לגבי מלגות והוראות לגבי הגשת מועמדות. 

המלגות והתוכניות המופיעות ברשימה זו רלוונטיות במיוחד לישראלים, וחלקן אף מיועדות אך ורק לישראלים. חוקרים וסטודנטים שהם אזרחי ישראל, הן באקדמיה והן עצמאיים, יכולים גם להגיש מועמדות למלגות כלליות שהאוניברסיטאות בבריטניה מציעות לתלמידי חו"ל. אלו אינן מופיעות ברשימה זו.

כדי לקבל עדכונים שוטפים על מלגות הרשמו לניוזלטר שלנו באתר ועקבו אחרינו ב-   Instagram ,Facebook ,Twitter

עדכון אחרון: מומלץ לבקר בדף שלנו באנגלית

מלגות עצמאיות לסטודנטים ישראליים בבריטניה

מלגת בלווטניק לתכנית פוסט-דוקטורט באוניברסיטת קיימברידג'

החל מיוני 2024, ניהול התכנית וקולות הקוראים החדשים יועבר לאוניברסיטה העברית. הקול הקורא החדש לשנת 2024 מנוהל על ידי האוניברסיטה העברית ופתוח לכלל הסטודנטים בארץ.

מלגת ה-Israel Leadership Foundation 

מלגה ראשונה מסוגה לישראלים שמעוניינים ללמוד באנגליה, בכל תואר ובכל גיל. המלגה הוקמה על ידי בוגרי האוניברסיטאות הטובות באנגליה, שגם הקימו את חברת הייעוץ "נוגה" ללימודים בחו"ל. מעבר לתשוקה שלהם לליווי מועמדים וסיוע בקבלה של ישראלים לאוניברסיטאות המובילות בעולם, הם ראו פער ביכולת של ישראלים רבים ומוכשרים לממן את התואר ורצו לאפשר את החוויה המיוחדת הזאת לכמה שיותר מועמדים. בשיתוף עם הקהילה היהודית המקומית גייסו כספים ואפשרו את הקמת המלגה. למלגה יש ערך מוסף שמטרתו לחבר בין ישראלים לבין סטודנטים מכל העולם באמצעות הסיפור האישי של המלגאים, ובכך להתמודד עם בורות בנוגע לישראל שמקימי המלגה נתקלו בהם כסטודנטים. המלגה הינה א-פוליטית, א-מפלגתית ומעודדת ישראלים מכלל החברה הישראלית להגיש מועמדות.

צ'בנינג 

מלגת צ'בנינג ממומנת על ידי משרד החוץ הבריטי וארגונים שותפים. והן מחולקות מדי שנה למנהיגים מצטיינים ומבטיחים, לטובת שנת לימודים אחת לתואר שני באוניברסיטה בריטית. תוכנית המלגות מעניקה למנהיגות העתיד, משפיעי דעת קהל ומקבלי החלטות מכל העולם הזדמנות ייחודית לפתח רשת מקצועית ואקדמית מקיפה של קשרים, לחוות מקרוב את התרבות הבריטית וליצור קשר חיובי וארוך-טווח עם בריטניה.  המלגה כוללת את שכר הלימוד, קצבת מחייה חודשית, עלויות הטיסה והוצאות נוספות.

האגודה האנגלו-ישראלית - קרן המלגות ע"ש קנת' לינדסיי

 מלגות לתואר ראשון/שני/דוקטורט בגובה של 500-2,000 ליש"ט ומוענקות לשנה אקדמית אחת.

תוכנית המלגות של ההתאחדות האנגלו-יהודית ע"ש קארטן

ההתאחדות האנגלו-יהודית, בשיתוף עם מסדר בני ברית לאו בק (לונדון) לודג' וקרן איאן קארטן, מציעה מלגות סיוע לסטודנטים ישראלים הלומדים לתואר שני או לדוקטורט בבריטניה.

קרן הסיוע לאלמנות וסטודנטים יהודים

הקרן מציעה מלגות/הלוואות לסטודנטים יהודים מתחת לגיל 30 מבריטניה, צרפת, ישראל ומדינות חבר העמים הבריטי. לרוב, גובה המלגה נע בין 1,000-3,000 ליש"ט

קרן סעיד

הקרן מחלקת כ-20 מלגות מדי שנה.  על הסטודנט להיות בעל אזרחות ירדנית, לבנונית, פלסטינית או סורית ולגור בירדן, לבנון, סוריה, פלסטין או ישראל. 

 מלגות מטעם אוניברסיטאות בריטיות המוצעות לסטודנטים ישראלים 

מלגת ראובן

הקרן תומכת בסטודנטים ישראלים המעוניינים ללמוד תואר שני או שלישי באוניברסיטת אוקספורד או קיימברידג

 מלגת בלווטניק (London Business School)

המלגות ממומנות על ידי קרן משפחת בלווטניק, ופתוחות לסטודנטים שהתקבלו לתואר שני במנהל עסקים ומוצאם מרוסיה, מדינות בריה"מ לשעבר שחברות בחבר המדינות או ישראל. גובה המענק: 30,000 ליש"ט. 

מלגת קרן ארבע הבנות  (London Business School)

המלגות מחולקות על ידי קרן ארבע הבנות ובוגר בית הספר עמנואל מונס, והן פתוחות לסטודנטים מישראל שהתקבלו לתואר שני במנהל עסקים. מצופה ממקבלי המלגה לתרום לפעילויות השיווק של בית הספר באזור. עדיפות תינתן למועמדים שמתעניינים במגזר השלישי. מועמדים שיוכיחו קשיים כלכליים גם יזכו לעדיפות. גובה המענק: 25,000 ליש"ט.

מלגת רודס  (Oxford University)

מדי שנה מחולקות שתי מלגות לסטודנטים מצטיינים מישראל - הנבחרים על סמך השכלה, אופי, מנהיגות ומחויבות חברתית.

תכנית המלגות ע"ש פרוסט (Oxford University)

תכנית המלגות ע"ש פרוסט (ישראל) מציעה מלגות לסטודנטים הלומדים כיום באוניברסיטאות בישראל, לתואר שני במדעים, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה באוניברסיטת אוקספורד.

מלגת מגורים ע"ש מנשה בן ישראל (Oxford University)

המלגה מיועדת לבוגרי אוניברסיטאות ישראליות שהתקבלו ללימודים במכללת לינקולן של האוניברסיטה. עדיפות תינתן לבוגרי האוניברסיטה העברית. שווי המלגה הוא לשנה אקדמית אחת (37 שבועות) כולל מגורים בחינם במכללת לינקולן (בשווי של כ-5,700 ליש"ט).

מלגת רבקה כרמי (Oxford University)

מכללת אקסטר של אוניברסיטת אוקספורד, יחד עם קרן אוניברסיטת בן-גוריון, בריטניה מציעה מלגות מלאות לבוגרי אוניברסיטת בן-גוריון המעוניינים ללמוד שנה אחת לתואר שני מאוניברסיטת אוקספורד.

מלגות מכון וולף (אוניברסיטת קיימברידג')

המלגה מכסה את מלוא עלות הלימודים לדוקטורט. המועמדים צריכים להיות בעלי תואר שני באומנויות, במדעי הרוח או במדעי החברה, ומחקרם צריך להיות רלוונטי לתחום המחקר של מכון וולף - מחקר דתי רב-תחומי הבוחן את היחסים שבין יהודים, נוצרים ומוסלמים.

מלגת סר זיגמונד וורבורג (LSE)

מלגת סר זיגמונד וורבורג מציעה לסטודנטים פלסטינים וישראלים ללמוד לתואר שני בזכויות אזרח בלונדון סקול אוף אקונומיקס. בשנת 2016/17 גובה המלגה יהיה 30,000 ליש"ט, סכום שמכסה את שכר הלימוד בגובה 20,736 ליש"ט. ביתרת הסכום ניתן להשתמש להוצאות מחייה. המלגה פתוחה רק לסטודנטים שיכולים להציג אישור קבלה רשמי לתואר

מלגת תואר שני לישראלים ( University of Nottiingham)

האוניברסיטה מציעה 5 מלגות בגובה 25% משכר הלימוד לסטודנטים מישראל

צ'בנינג חיים הרצוג (UCL)

מדי שנה תחולק מלגת צ'בנינג אחת לתוכנית לימודים לתואר שני ב - UCL.

מלגת סם צוקרברג (Oxford Brookes)

מימון מלא לסטודנטים מישראל המעוניינים ללמוד בתוכנית בת שנה אחת לתואר שני באוניברסיטת אוקספורד ברוקס.

מלגות קלור-בצלאל לתוכניות לתואר שני (RCA)

שתי מלגות לתואר שני המחולקות לבוגרי בצלאל שסיימו את לימודיהם שנה עד ארבע שנים לפני תחילת הלימודים במכללה המלכותית לאמנות. המלגות כוללות שכר לימוד, הוצאות מחייה חלקיות וכרטיס טיסה הלוך ושוב ללונדון.

מלגת קרן כספיאן לאמנות (UAL)

המלגה מחולקת לסטודנטים מצטיינים מהמזרח התיכון המעוניינים ללמוד לתואר שני במכללות של האוניברסיטה לאמנות בלונדון על מנת להתקדם במסלול ההתפתחות המקצועי שלהם כאמנים ומעצבים.

 עבור הזדמנויות מימון נוספות, במיוחד לתארים מתקדמים, אנו מציעים לבקר באתר הבא: http://www.jobs.ac.uk/

למרות שאנו עושים מאמצים לוודא שהמידע המופיע כאן הוא נכון ומעודכן, המועצה הבריטית אינה נושאת באחריות משפטית לדיוקו ולשלמותו של המידע. יתר על כן, המועצה הבריטית אינה נושאת באחריות לגבי התוכן, הדיוק, הסכומים, שלמות המידע או ייצוגו של כל אחד מאתרי האינטרנט המופיעים במסמך זה.