©

University of Cambridge

מלגת בלווטניק לפוסט-דוקטורט באוניברסיטת קיימברידג' 

הבקשה למלגות לשנת 2023 הסתיימה. 

התוכנית מאפשרת למדעניות ומדענים ישראלים, בעלי יכולות יוצאות דופן לעסוק במחקר באוניברסיטת קיימברידג', תוך השקעה ויצירת קשרים עם חוקרים בבריטניה ובישראל.

תוכנית העמיתים מיועדת לחוקרים ישראלים שזו תהיה מסגרת המימון הראשונה שלהם לפוסט-דוקטורט בחו"ל. עמיתי בלווטניק יקבלו מענק שנתי בסך £30,000 למשך שנתיים. מימון נוסף, עד 6,000 £ לשנה (למשך שנתיים) מיועד לתמוך בעלויות נלוות למחקר ולפיתוח מקצועי ויהיה זמין דרך מחלקות האוניברסיטה המתאימות.

בכפוף לקריטריונים ולתקציב, ניתן יהיה להגיש בקשה לחופשת לידה בתשלום חלקי/ללא תשלום, וכן לסיוע בחלק מעלויות טיפול בילדים בגיל הרך.

לעמיתים תהיה האפשרות להגיש בקשה לשנה שניה במסגרת המלגה. אישור מימון לשנה השניה כפוף להשלמת התנאים הנדרשים מהעמית בשנה הראשונה לאישור הועדה האקדמית.

יש לוודא כי כל טפסי הההרשמה יוגשו עד המועד האחרון להגשת מועמדות. הנחיות נוספות מפורטות ב- "כיצד מגישים מועמדות?" למטה.

למידע או שאלות נוספות אנא פנו אלינו בדוא"ל לכתובת: israelscience@britishcouncil.org

©

אוניברסיטת קיימברידג'

מי זכאי/ת לקבלת המלגה?

 • בעלי/ות אזרחות ישראלית או תושבות קבע;אחזקת אזרחות כפולה אינה מהווה בעיה;
 • תושבי/ות ישראל הנמצאים בישראל בעת הגשת המועמדות; אנו נקבל מועמדות גם מתושבי מזרח ירושלים.
 • התכנית מיועדת לחוקרות וחוקרים ישראלים שזו תהיה מסגרת המימון הראשונה שלהם לפוסט-דוקטורט בחו"ל; השתתפות במסגרת פוסט-דוקטורט קודמת בארץ, לרוב, לא תעלה על שניים עשר חודשים.
 • התכנית פתוחה בפני בוגרי/ות אוניברסיטאות ומוסדות להשכלה גבוהה בישראל; תואר הדוקטור חייב להיות מטעם מוסד ישראלי; 
 • דוקטורנטים/דוקטורים בתחומי מדעי החיים, מדעים מדוייקים והנדסה;
 • השלמת תואר הדוקטור עד מועד תחילת התכנית;
 • בעלי/ות תואר דוקטור שהוענק לא יותר מחמש שנים לפני מועד הגשת המועמדות;
 • אנו נשקול רק בקשות שנתמכות על ידי ראשי המחלקות הן במוסד הבית של המועמד והן במוסד המקבל; 
 • מעבדות/מחלקות/מוסדות לימוד רשאים להגיש מספר מועמדויות; עם זאת, חוקרים רשאים להגיש מועמדות אחת בלבד בכל פעם;

כל מועמד שבקשתו תתקבל יצופה לעמוד בדרישות ובסטנדרטים הקפדניים המצופים מכל עמית פוסט-דוקטורט אחר באוניברסיטת קיימברידג'.

כיצד להגיש מועמדות?

יש למלא את טופס ההרשמה המקוון עד יום שישי 30 בדצמבר 2022, 23:59 שעון ישראל.

הדד ליין לשליחת ההמלצות וטופס תמיכה מהמנחה בקיימברידג' הוארך ל-13 בינואר, 2023. 

את הטפסים יש לשלוח ל:

Ravit.Capauner@britishcouncil.org.il

שאלות נפוצות

 • מתי מתקבלות תשובות? הודעה במייל תשלח עד סוף חודש ינואר 2023.
 • מתי מתחילה ההתמחות? ההתמחות תפתח במקביל לתחילת שנת הלימודים האקדמאית הבאה (אוקטובר 2023). מקריםמיוחדים ידונו בנפרד.
 • האם יש להחזיק בתואר דוקטורט טרם התחלת ההתמחות? כן. ניתן להגיש מועמדות טרם השלמת התואר אך יש להחזיק בתואר דוקטורט בעת התחלת ההתמחות. 
 • אני משלימ/ה את לימודי תואר הדוקטורט שלי כעת באוניברסיטת קיימברידג'. האם אני זכאי/ת למלגה?  לא. יש להתגורר בישראל ולהשלים את לימודי הדוקטורט במוסד אקדמאי בישראל.
 • האם תינתן העדפה להגשה מוקדמת? לא. יש לוודא כי הגשת החומרים נעשתה במלואה טרם המועד האחרון לסגירת המועמדות ב- 30 בדצמבר 2022.
 • האם אני ניתן לקבל מימון נוסף במקביל למלגת בלווטניק?  ניתן לקבל מלגות עד 20,000 £ בשנה ללא בקשת אישור מקרן בלווטניק במקביל למלגת בלווטניק. מעבר לכך, יש לקבל תחילה אישור מועדת המימון של מלגות בלווטניק קיימברידג'. 
 • מי הגוף האחראי לתוספת מימון של עד 6,000 £ והאם מדובר בתוספת חד פעמית למשך המלגה? בנוסף למענק השנתי בסך 30,000 £, קרן משפחת בלווטניק מספקת ישירות למחלקות האוניברסיטה הרלוונטיות קצבה של 6,000 £ לשנה עבור כל עמית, המיועדת לכסות עלויות ויזה, השתתפות בכנסים וקניית ציוד למחקר. התוספת הינה על בסיס שנתי עבור כל עמית במסגרת המלגה והשימוש בה יוסכם מראש עם המחלקה.
 • מי צפוי למלא את טופס "Host Institution Agreement"? על הגורם שיעבוד ישירות עם העמית למלא את הטופס ולהוסיף קורות החיים. הצפיה היא שגורם זה הוא ראש הקבוצה/מעבדה, אך גם אקמאי/ת בכיר/ה אחר/ת יכולים לחתום. בנוסף, יש לקבל אישור לבקשה הראשונית לאירוח במכון/מעבדה, מראשי המחלקה ולכן עליהם לחתום על טופס המארח ולהוסיף את חותמת המחלקה.
 • מה לגבי חופשת לידה? מלגת בלווטניק קיימברידג' מעודדת לקחת חופשת הורות במידת הצורך, וכדי לתמוך בכך, נקבעו הוראות הן לחופשה בתשלום והן לחופשה ללא תשלום.
 • האם קיימת תמיכה בהוצאות טיפול בילדים? במסגרת התוכנית קיימת תמיכה כלכלית שמטרתה לסייע בחלק מעלויות המסגרות החינוכיות לגיל הרך. זאת בכפוף לקריטריונים ולתקציב.

________________________________________________________________________________

"המועצה הבריטית מתכבדת לנהל את מלגת בלווטניק לפוסט דוקטורט באוניברסיטת קיימברידג' ומודה מקרב לב לקרן בלווטניק על תרומתה ומחויבותה לקידום שיתוף הפעולה המדעי בין ישראל לבריטניה. עמיתי בלווטניק הם  ללא ספק חוד החנית בתחומי מחקר פורצי דרך באוניברסיטת קיימברידג' וממלאים תפקיד חשוב בקידום היחסים בין שתי המדינות". כריסטיאן דונקומב, לשעבר מנכ"ל המועצה הבריטית בישראל

השותפים למלגת בלווטניק הם קרן בלווטניק, אוניברסיטת קיימברידג', המועצה הבריטית (ישראל) ושגרירות בריטניה בישראל.

*תוכנית מלגת בלווטניק לפוסט-דוקטורט מנוהלת על ידי המועצה הבריטית בישראל