ראש ממשלת בריטניה לשעבר בירך על 3 מיליון ליש"ט נוספים, עבור מחקר בידי מדענים מובילים מבריטניה וישראל, שהוכרזו על ידי המועצה הבריטית 

 ספטמבר 2015

ראש ממשלת בריטניה לשעבר דיוויד קמרון וראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו ברכו על הקול קורא השלישי של תכנית BIRAX . התכנית תפעל למימון מחקר ישראלי- בריטי בכדי להתמודד עם כמה מאתגרי הבריאות הגלובליים הדחופים ביותר.

דובר משרד ראש הממשלה הבריטי אמר:

"שני המנהיגים מברכים על הגידול בקשרים הכלכליים בין בריטניה וישראל, ובפרט על ההתפתחויות שחלו במספר תחומים מאז ביקורו של ראש ממשלת בריטניה, ובכללן בתחומי מחקר ומדע עם תוספת מימון של 3 מיליון ליש"ט עבור פרויקטים של מחקר רפואי משותף שיחלו בשנת 2017".     

BIRAX מאגדת מדענים בריטים וישראליים על מנת להתמודד עם כמה מהמחלות המאתגרות ביותר בעולם, ביניהן מחלות לב וכלי דם, מחלות כבד, סוכרת, ופרקינסון. עד כה ממשלת בריטניה גייסה יותר מ-10 מיליון פאונד עבור BIRAX.

יותר מ-7 מיליון פאונד בריטי ייועדו ל-15 פרויקטים ברמה העולמית, ובכללם שמונה מחקרים רפואיים משותפים אשר הוכרזו בפברואר 2015. אלה כוללים מחקר לשימוש בתאי לב על מנת לשקם שרירי לב פגומים ואת השימוש במבחני נשימה על מנת לאבחן את מחלת הפרקינסון.

בנוסף להיותה קריאה כללית להצעות, הקריאה השלישית כוללת דגש מיוחד על אלצהיימר, דלקת פרקים, מחלות לב וכלי דם, סוכרת מסוג 1, טרשת נפוצה, ופרקינסון. הפרויקטים  הנבחרים יזכו לתמיכה של קרנות מחקר בריטיות מובילות, כולל  Alzheimer’s Drug Discovery FoundationAlzheimer’s SocietyArthritis Research UKthe British Heart FoundationJDRF, MS Society ו-Parkinson’s UK

הקול הקורא סגור כעת.

למידע ועדכונים נוספים בקרו בעמוד הקול הקורא השלישי של BIRAX 

 

 

בדף זה